Кинтеотл

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Синтеотл

Кинтеотл е рпрвиот ацтечки бог на пченката. Тој би син на Тлазолтеотл.

Поврзано[уреди | уреди извор]