Ицтлаколиухкви-Ишквимили

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ицтлаколиухкви-Ишквимили е ацтечки бог на каменот и студот.

Поврзано[уреди | уреди извор]