Тилан-Тлапалан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Тилан-Тлапалан е средно небесно кралство во ацтечката митологија, и е среден рај.

Поврзано[уреди | уреди извор]