Чалмекатекучтлз

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Чалмекатекучтлз е ацтечки бог на подземјето и жртвувањето, Миктлан.

Поврзано[уреди | уреди извор]