Ометотчтли

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ометотчтли е ацтечки бог-зајак, кој бил водач на Кенцон Тототчин.

Поврзано[уреди | уреди извор]