Чихуакоатл

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во ацтечката митологија, Чихуакоатл е еден аспект на Ламатекухтли.

Поврзано[уреди | уреди извор]