Прејди на содржината

Чилик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Чилик
Чилик is located in Казахстан
Чилик
Чилик
Местоположба во Казахстан
Координати: 43°35′50″N 78°15′04″E / 43.59722° СГШ; 78.25111° ИГД / 43.59722; 78.25111
Земја Казахстан
ПокраинаПокраина Алмати
Час. појасОмско време (UTC+6)

Чилик е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]