Тврдина Петар Хекторовиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Петар Хекторовиќ
Gradina Trsat
Tvrdalj Petra Hektorovića, Stari Grad, back.jpg
Општи податоци
ГрадСтари Град
ЗемјаХрватска


Петар Хекторовиќ — тврдина која се наоѓа во Стари Град на островот Хвар во Хрватска.

Поглед на тврдината од север
Tvrdalj ribnjak starigrad hvar.jpg
Tvrdalj-Omnivm Conditori.JPG