Илочка тврдина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Илочка тврдина
Gradina Ilok)
Ilok-2.JPG
Општи податоци
ГрадИлок
ЗемјаХрватска


Илочка тврдина — тврдина која се наоѓа во градот Илок, во Хрватска.