Ѓурѓевачка Тврдина

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Тврдина Џурџевац)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Џурџевац
Utvrda Stari Grad
Djurdjevac Castle, Croatia.JPG
Општи податоци
Град Џурџевац
Земја Хрватска


Тврдината Џурџевац се наоѓа во Џурџевац во Хрватска.