Валповска тврдина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Валповска тврдина
Pallace of Count Normann-Prandau.jpg
Општи податоци
ГрадВалпово
ЗемјаХрватска


Валповската тврдина се наоѓа во градот Валпово, во Хрватска. Тврдината била изградена во средниот век, во стил на барок.