Тврдина Прозор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Прозор
Тvrđava Prozor
Податотека:Prozor Fortress seen from town.JPG
Општи податоци
ГрадСплитско-далматинска жупанија
ЗемјаХрватска


Тврдината Прозор се наоѓа во Сплитско-далматинска жупанија, во Хрватска.