Тврдина Прозор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Прозор
Тvrđava Prozor
Vrlika i sveti nikola.jpg
Поглед кон тврдината
Општи податоци
ГрадСплитско-далматинска жупанија
ЗемјаХрватска

Тврдината Прозор се наоѓа во Сплитско-далматинска жупанија, во Хрватска.