Тврдина Двиград

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Двиград
Tvrđava Dvigrad
Dvigrad02.JPG
Општи податоци
ГрадИстра
ЗемјаХрватска

Тврдина Двиград — урнатини од средновековен град во Истарската Жупанија, во Хрватска.