Хрелинска тврдина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Хрелинска тврдина
Gradina Hreljin
Gradina Hreljin 110208 3.jpg
Карта
Општи податоци
ГрадХрелин
ЗемјаХрватска


Хрелинската тврдина се наоѓа во Хрелин, во Хрватска.