Ѓурѓевачка Тврдина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тврдина Џурџевац
Utvrda Stari Grad
Djurdjevac Castle, Croatia.JPG
Општи податоци
ГрадЏурџевац
ЗемјаХрватска


Тврдината Џурџевац се наоѓа во Џурџевац во Хрватска.