Разлика помеѓу преработките на „Стевчо Јакимовски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
За учеството на локалните избори 2017г.
(Одбиена последната промена (од 78.40.0.4) и ја поврати преработката 3620087 на Виолетова)
(За учеството на локалните избори 2017г.)
 
Во 2013 година, Стевчо Јакимовски ја формирал политичка партија [[Граѓанска опција за Македонија]] ([[ГРОМ]]), со која првпат настапил на [[Македонски претседателски избори (2014)|претседателските избори]] во 2014 година, како и на предвремените [[Македонски парламентарни избори (2016)|парламентарни избори во 2016 година]].
 
На [[Локални_избори_во_Македонија_(2017)|локалните избори во 2017 година]], Јакимовски повторно се кандидираше за градоначалник, како кандидат на [[Граѓанска_опција_за_Македонија|ГРОМ]].<ref>http://grom.mk/?page_id=8504</ref> Кампањата за локалните избори ја заврши со хомофобен говор.<ref>http://makfax.com.mk/daily-news/видео-јакимовски-својот-противканди/</ref>
 
== Награди и признанија ==
20

уредувања

Прегледник