Податотека:Wappen Landkreis Dahme-Spreewald.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 512 × 598 пиксели, големина: 38 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Уметник
Грб
Блазон
Deutsch: „In Silber eine eingebogene, mit goldener Königskrone belegte blaue Spitze, begleitet vorn von einem widersehenden, golden bewehrten, abgeschnittenen roten Stierrumpf, hinten von einem golden bewehrten, abgeschnittenen roten Adlerrumpf.“
English: Coat of arms of the district Landkreis Dahme-Spreewald, Germany.
Боја
argentorazuregules
Датум Непознат датум
Unknown date
Извор

Оваа податотека е изведена од: Wappen Landkreis Dahme-Spreewald.pngWappen Landkreis Dahme-Spreewald.png

http://www.dahme-spreewald.de/landkreis/wappen/wappen.shtml
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
На оваа слика е прикажан грб на Здружение со јавно право (Körperschaft des öffentlichen Rechts). Според § 5 Изв. 1 од Законот за авторски права на Германија, службени дела како грбови припаѓаат во јавна сопственост (gemeinfrei). Напомена: За употребата на грбови постојат извесни правни ограничувања, независно од авторските права за тука прикажаното.
Wappen Deutschlands

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:12, 30 мај 2018Минијатура на верзијата од 14:12, 30 мај 2018512 × 598 (38 КБ)Gunnar.offel* Vektoren neu erstellt * Farben gemäß Komunalvorgabe
10:49, 4 декември 2011Минијатура на верзијата од 10:49, 4 декември 2011290 × 326 (55 КБ)Perhelionbetter trace from pdf
12:49, 19 јуни 2009Минијатура на верзијата од 12:49, 19 јуни 2009290 × 326 (63 КБ)Sebastian Wallrothadjusted colors; reduced complexity
15:34, 18 јуни 2009Минијатура на верзијата од 15:34, 18 јуни 2009290 × 326 (123 КБ)Sebastian Wallroth{{Information |Description={{en|Coat of arms of the district de:Landkreis Dahme-Spreewald, Germany.}}{{de|Wappen des Landkreises Dahme-Spreewald, Deutschland.}} |Source=http://cgi.dahme-spreewald.de/lds_visitenkarte/pic/wappen.gif |Date=2009-06-18 1

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци