Прејди на содржината

Грб на Мартиник

Од Википедија — слободната енциклопедија
Неофицијалниот грб на Мартиник

Грбот наМартиник е всушност лого на регијата Мартиник, како француска прекуморска територија. Официјален грб на островот е грбот на Франција.

Неофицијално се користи историскиот грб кој е направен по пример на знамето на Мартиник.

Поврзано[уреди | уреди извор]