Грб на Ангвила

Од Википедија — слободната енциклопедија
Грбот на Ангвила

Грбот на Ангвила е всушност амблем на кој се наоѓа знамето на Ангвила. Се состои од три портокалови делфини кои се подредени во круг над водата. Позадината е со бела боја.

Поврзано[уреди | уреди извор]