Баскинши

Од Википедија — слободната енциклопедија
Баскинши
Баскинши is located in Казахстан
Баскинши
Баскинши
Местоположба во Казахстан
Координати: 44°20′14″N 80°22′35″E / 44.33722° СГШ; 80.37639° ИГД / 44.33722; 80.37639
Земја Казахстан
ПокраинаПокраина Алмати
Часовен појасОмско време (UTC+6)

Баскинши е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]