Ајнабулак

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Ајнабулак
Ајнабулак се наоѓа во Казахстан
Ајнабулак
Местоположба во Казахстан
Координати: 44°36′ СГШ 77°56′ ИГД / 
Земја  Казахстан
Покраина Покраина Алмати
Часовен појас Омско време (UTC+6)

Ајнабулак е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]