Аркабај

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Аркабај
Аркабај се наоѓа во Казахстан
Аркабај
Местоположба во Казахстан
Координати: 43°25′03″ СГШ 77°05′31″ ИГД / 
Земја  Казахстан
Покраина Покраина Алмати
Часовен појас Омско време (UTC+6)

Аркабај е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]