Арасан, Казахстан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Арасан
Арасан is located in Казахстан
Арасан
Арасан
Местоположба во Казахстан
Координати: 45°16′41″N 79°21′18″E / 45.27806° СГШ; 79.35500° ИГД / 45.27806; 79.35500
Земја Казахстан
ПокраинаПокраина Алмати
Часовен појасОмско време (UTC+6)

Арасан е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]