Актјубе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Актјубе
Актјубе is located in Казахстан
Актјубе
Актјубе
Местоположба во Казахстан
Координати: 45°14′0″N 79°40′0″E / 45.23333° СГШ; 79.66667° ИГД / 45.23333; 79.66667
Земја Казахстан
ПокраинаПокраина Алмати
Часовен појасОмско време (UTC+6)

Актјубе е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]