Прејди на содржината

Актас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Актас
Актас is located in Казахстан
Актас
Актас
Местоположба во Казахстан
Координати: 49°46′44″N 72°57′39″E / 49.77889° СГШ; 72.96083° ИГД / 49.77889; 72.96083
Земја Казахстан
ПокраинаПокраина Алмати
Час. појасОмско време (UTC+6)

Актас е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.