Разлика помеѓу преработките на „Полинезија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 51 бајт ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
с
{{Coord|16.8529613|S|148.4052203|E|display=title}}
[[Податотека:Pacific Culture Areas.jpg|thumb|right|300px|Карта на Полинезија.]]
[[Податотека:Polynesian Migration mk.svg|thumb|right|300px|Карта на историските правци на [[преселба]] во Полинезија.]]
2

уредувања

Прегледник