Стевчо Јакимовски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
→‎Биографија: дополнување
Нема опис на уредувањето
(→‎Биографија: дополнување)
По дипломирањето на [[Економски факултет - Скопје|Економскиот факултет во Скопје]] во 1987 година, Стевчо Јакимовски волонтирал како новинар во спортската и во информативно-политичката редакција на втората програма на [[Радио Скопје]]. Исто така, Јакимовски е поранешен репрезентативец на Македонија во [[карате]] и петкратен републички првак.
 
Јакимовски е оженет, иима годва имасина, синотДамјан и Гоце Јакимовски, кој е сопственик и управител на „Транс Медитор“ ДООЕЛ, [[претпријатие]] што претежно се занимава со патен [[транспорт]].<ref>Ирена Мулачка, „Синот на Стевчо Јакимовски превезува нафта“, ''Фокус'', број 1119, 17 март 2017, стр. 28-33.</ref>
 
==Политичка кариера==

Прегледник