Прејди на содржината

Секогаш

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Секогаш“
РежисерСтивен Спилберг
Главни улогиРичард Драјфус
Холи Хантер
Бред Џонсон
Џон Гудмен
Одри Хепберн
МузикаЏон Вилијамс
ДистрибутерUniversal Pictures[1]
Премиера22 декември 1989
(САД)
Времетраење123 минути[2]
Јазиканглиски
Буџет$29,500,000 (проценка)

Секогаш — романтична комедија-драма од 1989 година режирана од Стивен Спилберг во која играат Ричард Драјфус, Холи Хантер и Џон Гудмен. Одри Хепберн за последен пат се појавува токму во овој филм и тоа во улога на ангел[3].

  1. „Always“. American Film Institute. Посетено на December 6, 2016.
  2. boxofficemojo.com. "Always". Accessed 26 February 2016.
  3. „A Guy Named Joe“. prod-www.tcm.com.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]