Еден див овес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Еден див овес“
Раскажувач Стенли Холовеј
Одри Хепберн
Премиера 1951
Држава Обединето Кралство Англија
Јазик Англиски

Еден див овес е англиски филм од 1951 година, каде забележителна изведба има и сѐ уште неафирмираната Одри Хепберн како статист. Според гласините, нејзината улога во филмот - игра хотелска службеничка - била многу поголема, но била скратена во текот на монтирањето.


Надворешни врски[уреди | уреди извор]