Љубов меѓу крадци

Од Википедија — слободната енциклопедија

Љубов меѓу крадци е телевизиска романтична авантура продуцирана од ABC мрежата во 1987 година.

Во филмот игра Одри Хепберн во улога на Бароницата Каролина ДуЛак која се вмешува во еден планиран грабеж заедно со Мајк Чемберс (Роберт Вагнер), измамник кој не ѝ дава решение на нејзиниот проблем во кого да верува. Во меѓувреме, во потера по двојката е Спајсер (Џери Орбах), најмен убиец кој има цел да се одмазди.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]