Велешко архијерејско намесништво

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворска парохија[уреди | уреди извор]

Чашкарска парохија[уреди | уреди извор]

Богомилска парохија[уреди | уреди извор]

Парохија Градско[уреди | уреди извор]

Парохија Башино село[уреди | уреди извор]