Црква „Св. Богородица“ - Крива Круша

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Црква „Св. Богородица“ - Крива Круша
Македонска православна црква
Епархија Повардарска
Архијерејско намесништво Велешко
Местоположба
Населено место Крива Круша
Општина Чашка
Општи податоци
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

ЦркваСв. Богородица“ - Крива Круша