Црква „Св. Ѓорѓи“ - Мартолци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Црква „Св. Ѓорѓи“ - Мартолци
Македонска православна црква
Епархија Повардарска
Архијерејско намесништво Велешко
Местоположба
Населено место Мартолци
Општина Чашка
Општи податоци
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

ЦркваСв. Ѓорѓи“ - Мартолцимакедонски православен храм во велешкото село Мартолци.