Црква „Св. Никола“ - Лисиче

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Поврзано: Свети Никола (појаснување)
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Црква „Св. Никола“ - Лисиче
Македонска православна црква
Епархија Повардарска
Архијерејско намесништво Велес
Местоположба
Населено место Лисиче (Велешко)
Општи податоци
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

Св. Никола“ - црква во велешкото селото Лисиче, Општина Чашка.