Црква „Св. Никола“ - Раковец

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Поврзано: Свети Никола (појаснување)
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Црква „Св. Никола“ - Раковец
Македонска православна црква
Епархија Повардарска
Архијерејско намесништво Велешко
Местоположба
Населено место Раковец
Општина Чашка
Општи податоци
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

ЦркваСв. Никола“ - Раковец, Велешко.