Разлика помеѓу преработките на „Мерилин Монро“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 287 бајти ,  пред 6 години
Removing "Laurence_Olivier_and_Marilyn_Monroe_in_The_Prince_and_the_Showgirl_trailer_2.jpg", it has been deleted from Commons by commons:User:INeverCry because: Per [[:commons:Commons:Deletion requests/File:Laurence Olivier and Marilyn Monroe in The
с (Бришење на "The_Seven_Year_Itch_(Marilyn_Monroe's_skirt_blows_up).jpg", беше избришана од [[commons:Главна страница|Заедничката р...)
(Removing "Laurence_Olivier_and_Marilyn_Monroe_in_The_Prince_and_the_Showgirl_trailer_2.jpg", it has been deleted from Commons by commons:User:INeverCry because: Per [[:commons:Commons:Deletion requests/File:Laurence Olivier and Marilyn Monroe in The)
 
==== Принцот и танчерката ====
 
[[Image:Laurence Olivier and Marilyn Monroe in The Prince and the Showgirl trailer 2.jpg|thumb|Во ''[[Принцот и танчерката]]'' (1957), Монро игра заедно со [[Лоренс Оливие]], кој, исто така, и го режира филмот.]]
Автобуска станица е проследен со ''[[Принцот и танчерката]]'' во режија на [[Лоренс Оливие]], кој исто така глуми во филмот. Пред снимањето, Оливие ја пофалива Монро како „генијална комичарка, што за мене исто така значи дека е и исклучително вешта актерка... За време на снимањето во Англија, тој се згрозува од зависноста на Монро од нејзиниот учител по драма, Пола Стразберг, сметајќи ја Стразберг за измамничка чиј единствен талент е способноста да „ѝ се потпикува на Мерилин". Тој се потсетува на своите обиди да ѝ објасни сцена на Монро, по што Стразберг се вмешува со следниве зборови: „Душо – само мисли на ''[[Кока-Кола]]'' и [[Френк Синатра]]."
 
6

уредувања

Прегледник