Податотека:Stylised atom with three Bohr model orbits and stylised nucleus.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 266 × 303 пиксели, големина: 13 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Stylised atom. Blue dots are electrons, red dots are protons and black dots are neutrons.

Датум
Извор Сопствено дело засновано на: of Image:Stylised Lithium Atom.png by Halfdan.
Автор SVG by Indolences. Recoloring and ironing out some glitches done by Rainer Klute.
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.
SVG разработка
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: HSSciences.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна09:22, 9 мај 2013Минијатура на верзијата од 09:22, 9 мај 2013266 × 303 (13 КБ)Rainer Klute* Removed light shadows at the upper right of particles. * Smoothed out electron orbitals into real ellipses. * Made electrons smaller than nuclei. * Changed colors to the more usual blue for electrons, red for protons, and dark gray for neutrons.
09:58, 18 март 2007Минијатура на верзијата од 09:58, 18 март 2007270 × 305 (10 КБ)Indolencesedited inkscape svg by hand; file size cut in half.
23:30, 14 февруари 2007Минијатура на верзијата од 23:30, 14 февруари 2007270 × 305 (17 КБ)Indolences
23:16, 14 февруари 2007Минијатура на верзијата од 23:16, 14 февруари 2007270 × 305 (17 КБ)Indolences
22:34, 14 февруари 2007Минијатура на верзијата од 22:34, 14 февруари 2007270 × 305 (17 КБ)Indolences
22:33, 14 февруари 2007Минијатура на верзијата од 22:33, 14 февруари 2007260 × 296 (17 КБ)Indolences
22:02, 14 февруари 2007Минијатура на верзијата од 22:02, 14 февруари 2007260 × 296 (17 КБ)Indolences{{Information |Description= Stylised Lithium Atom |Source= based off of Image:Stylised Lithium Atom.png |Date=14/02/2007 |Author= User:Indolences |Permission={{PD-self}} |other_versions= }}

Следниве 72 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци