Податотека:Flag of the United Kingdom.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.200 × 600 пиксели, големина: 522 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Flag of the United Kingdom, Union Flag (also rank flag of an Admiral of the Fleet). Red colour is Pantone 186C; blue colour is Pantone 280C.
Ænglisc: Fana Geaned Cynerices
Esperanto: Flago de la Unuiĝinta Reĝlando
Gaeilge: Bratach na Ríochta Aontaithe
Gàidhlig: Bratach na Rìoghachd Aonaichte
Gaelg: Brattagh y Reeriaght Unnaneysit
עברית: [[:he:דגל בריטניה] דגל בריטניה]]
Kernowek: Baner an Ruwvaneth Unys
Latina: Vexillum Britanniarum Regni
Lëtzebuergesch: Fandel vum Vereenegt Kinnekräich
Latviešu: Apvienotās Karalistes karogs
Malti: Bandiera tar-Renju Unit
Norrǿna: Þjóðfáni Vestrvegs
Nrf: Couleu du Rouoyaume Unni
Slovenščina: Zastava Združenega kraljestva
Tagalog: Watawat ng Nagkakaisang Kaharian
Volapük: Stän Regäna Pebalöl
中文: 英國國旗
Датум
Извор сопствено дело per data at http://flagspot.net/flags/gb.html
Автор Original flag by Acts of Union 1800
SVG recreation by User:Zscout370
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Други верзии

See also Image:Flag of the United Kingdom (3-5).svg for a 3:5 ratio version (which is exclusively used by the British Army).

SVG разработка
Inkscape to text.svg
Оваа векторска слика е создадена со Inkscape, а потоа рачно уредена.
Како се става рамка околу слика
:
Flag of the United Kingdom.svg
[[File:Flag of the United Kingdom.svg|border|96x176px]]

Лиценцирање

Public domain
Ова уметничко дело создадено од Владата на Обединетото Кралство е во јавна сопственост

Делото се смета за такво бидејќи:

  1. Е фотографија создадена од Владата на Обединетото Кралство пред 1 јуни 1957; или
  2. Е фотографија или гравура создадена од Владата на Обединетото Кралство и објавена за комерцијални цели пред 1969; или
  3. Е уметничко дело кое не е фотографија или гравура (на пр. уметничка слика) создадено од Владата на Обединетото Кралство пред 1969.
ХМСО има изјавено дека истекувањето на крунските авторски права важи за целиот свет (вид. Одговор од ХМСО).
Повеќе информации. Погледајте и Авторски права и Уметнички дела во сопственост на Круната.

Deutsch | English | suomi | français | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Nederlands | polski | português | русский | slovenščina | Türkçe | 中文 | +/−

Royal Coat of Arms of the United Kingdom.svg
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 100 години или пократко.


Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е издадено пред 1 јануари 1924 г.

Оценка

Wikipedia

Cscr-featured.svgSound-icon-empty.svgОва е избрана слика на Википедија на персиски (نگاره‌های برگزیده) и се вбројува меѓу најдобрите слики.

Доколку сметате дека податотекава заслужува да биде истакната како избрана и на Ризницата, слободно предложете ја.
Ако имате слика со сличен квалитет што може да се објави под соодветна лиценца, подигнете ја, ставете ѝ ознака и предложете ја.


العربية | অসমীয়া | Azərbaycanca | Беларуская (тарашкевіца)‎ | বাংলা | Català | Čeština | Cymraeg | Dansk | Deutsch | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | Español | Eesti | Euskara | فارسی | Тоҷикӣ | Suomi | Français | Galego | עברית | हिन्दी | Hrvatski | Magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Italiano | 日本語 | ქართული | Қазақша | 한국어 | 조선말 | Lëtzebuergesch | Lietuvių | Македонски | മലയാളം | मराठी | Bahasa Melayu | Malti | Plattdüütsch | Nederlands | Norsk nynorsk | Norsk | Polski | Português | Português do Brasil | Română | Русский | Slovenščina | Српски / srpski | Svenska | தமிழ் | ไทย | Tagalog | Türkçe | Татарча/tatarça | Українська | Tiếng Việt | Yorùbá | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 粵語 | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:46, 8 септември 2008Минијатура на верзијата од 16:46, 8 септември 20081.200 × 600 (522 бајти)EmilJsimpler implementation
11:51, 3 септември 2007Минијатура на верзијата од 11:51, 3 септември 20071.200 × 600 (1 КБ)ButterStickCorrect SVG 1.1
16:53, 11 јули 2007Минијатура на верзијата од 16:53, 11 јули 20071.200 × 600 (1 КБ)WhhalbertReverted to earlier revision
16:40, 11 јули 2007Минијатура на верзијата од 16:40, 11 јули 20071.200 × 600 (1 КБ)NickshanksI told you the ID cannot have spaces in, don't you listen?
15:22, 19 јуни 2006Минијатура на верзијата од 15:22, 19 јуни 20061.200 × 600 (1 КБ)Stefan-XpUsed Areas instead of Lines
06:21, 11 мај 2006Минијатура на верзијата од 06:21, 11 мај 20061.200 × 600 (1 КБ)DbenbennReverted to earlier revision
16:12, 10 мај 2006Минијатура на верзијата од 16:12, 10 мај 20061.200 × 600 (915 бајти)NickshanksPumbaa80's latest flag, with extraneous bytes removed and the id amended (no spaces allowed in IDs).
14:39, 3 мај 2006Минијатура на верзијата од 14:39, 3 мај 20061.200 × 600 (1 КБ)Pumbaa80Reverted to earlier revision
01:52, 1 мај 2006Минијатура на верзијата од 01:52, 1 мај 20061.200 × 600 (985 бајти)DbenbennSimpler SVG code, based on Pumbaa's second exact flag. The clipPath isn't necessary, and most shapes can fit exactly in the flag rectangle. Also, use a correct DOCTYPE declaration for valid SVG.
01:10, 1 мај 2006Минијатура на верзијата од 01:10, 1 мај 20061.200 × 600 (1 КБ)Pumbaa80Source code slightly improved.
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци