Ново Село

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Ново Село може да се однесува на повеќе населени места во регионот Македонија.

Во Република Македонија[уреди | уреди извор]

Во Скопско[уреди | уреди извор]

Во Полошко[уреди | уреди извор]

Во Охридско-Струшко[уреди | уреди извор]

Во Источна Македонија[уреди | уреди извор]

Во Егејска Македонија[уреди | уреди извор]