Разлика помеѓу преработките на „Раул Гонсалес“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 41 бајт ,  пред 5 години
ситна поправка
с
(ситна поправка)
 
 
'''Раул Гонзалез Бланко''', попознат како '''Раул''' (роден на {{роден на|27|јуни|1977}} во {{роден во|Мадрид|}}), попознат како Раул е- шпански фудбалски напаѓач и моментално игра во за [[ФК Шалке 04фудбалер]]. Тој јае иматрикратен освоеноосвојувач на [[Лигата на Шампиони дури 3 пати]], а истодолго така евреме ибил најдобар стрелец во истататоа натпреварување, со постигнати 64 гола. РаулИсто етака, истодолго такавреме, Раул бил најдобар стрелец во сите натпреварување во организација на [[УЕФА]], со вкупно постигнати 66 гола.
 
== Клубска кариера ==

Прегледник