СУ „Наум Наумовски Борче“ - Крушево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Наум Наумовски Борче
Место
Општина: Крушево
Место: Крушево
Основни информации
Контакт информации
Портал naumnaumovskiborcekv.schools.edu.mk

„Наум Наумовски Борче“ — средно училиште во Крушево, Општина Крушево[1].

Основање и развој[уреди | уреди извор]

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]