Прејди на содржината

Мијачко Маало

Координати: 41°22′17.29″N 21°14′43.61″E / 41.3714694° СГШ; 21.2454472° ИГД / 41.3714694; 21.2454472
Од Википедија — слободната енциклопедија
Мијачко Маало
Населба/Маало
Мијачко Маало
Мијачко Маало
Координати: 41°22′17.29″N 21°14′43.61″E / 41.3714694° СГШ; 21.2454472° ИГД / 41.3714694; 21.2454472
ДржаваМакедонија
ОпштинаКрушево
ГрадКрушево
Карта
Карта на Мијачко Маало.

Мијачко Маало ― населба/маало во северозападниот дел на гратчето Крушево, Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ИСТОРИЈА НА КРУШЕВО ДЕЛ 1: Градот прв пат се спомнува уште во 15 век“. weekendinkrusevo.com. 17 јуни 2020. Архивирано од изворникот на 10 март 2022. Посетено на 10 март 2022.