Прејди на содржината

Стадион Езеро

Од Википедија — слободната енциклопедија
Стадион Езеро
Место Крушево, Македонија
Отворен
Сопственик ФК Питу Гули
Оператор ФК Питу Гули
Подлога трева
Игра ФК Питу Гули
Гледачи 500

Стадионот Езерофудбалски стадион кој се наоѓа во Крушево, Македонија. Тој се наоѓа во северниот дел на Крушево, во близина на Крушевското Езеро. Поради езерото, стадионот е така именуван. На игралиштето настапува ФК Питу Гули.

Галерија[уреди | уреди извор]


41°22′38″N 21°14′41″E / 41.37735652296387° СГШ; 21.244781641506638° ИГД / 41.37735652296387; 21.244781641506638