Податотека:Flag of Denmark.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Изворна податотека(SVG податотека, номинално 740 × 560 пиксели, големина: 279 бајти)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис[уреди]

Опис
العربية: علم الدنمارك
Azərbaycanca: Danimarka bayrağı
Brezhoneg: Banniel Danmark
Bosanski: Zastava Danske
Čeština: Dánská vlajka
Dansk: Danmarks flag - Dannebrog
English: Flag of Denmark ("stutflag" version)
Esperanto: Flago de Danio - Dannebrog
Eesti: Taani lipp
Føroyskt: Flagg Danmark
Français : Drapeau du Danemark
Gaeilge: Bratach na Danmhairge
Hrvatski: Zastava Danske
Հայերեն: Դանիայի դրոշ
Íslenska: Danski fáninn
ქართული: დანიის დროშა
Kalaallisut: Danmarki erfalasuat
Latina: Vexillium Daniae
Lietuvių: Danijos vėliava
Latviešu: Dānijas Karalistes karogs
Malti: Il-Bandiera tad-Danimarka
Norrǿna: Þjóðfáni Danmerkr
Polski: Flaga Danii
Русский: Флаг Дании
Slovenčina: Vlajka Dánska
Slovenščina: Državna zastava Danske
Srpski (latinica)‎: Zastava Danske
Українська: Прапор Данії
Volapük: Stän Danäna
中文(繁體)‎: 丹麥國旗
中文(简体)‎: 丹麦国旗
Датум
Извор сопствено дело
Автор Madden
Used colors
     rød rendered as RGB 192 012 048
     hvid rendered as RGB 255 255 255
SVG разработка
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Лиценцирање[уреди]

Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Public domain Оваа проста геометриска слика не подлежи на авторски права и како таква претставува јавна сопственост, поради тоа што таа во целост се состои од информации кои се заедничка сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Heptagon

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна08:22, 22 јули 2017Минијатура на верзијата од 08:22, 22 јули 2017740 × 560 (279 бајти)IllComReverted to version as of 06:35, 17 June 2017 (UTC) to undo Vandalism
08:35, 17 јуни 2017Минијатура на верзијата од 08:35, 17 јуни 2017740 × 560 (279 бајти)ArniDagurflag made just a tiny bit bigger to match other flags on the project
04:00, 22 јуни 2016Минијатура на верзијата од 04:00, 22 јуни 2016370 × 280 (277 бајти)S.Örvarr.SCode cleanup.
17:05, 26 јуни 2014Минијатура на верзијата од 17:05, 26 јуни 2014370 × 280 (268 бајти)SiBr4Removed AI stuff
15:30, 26 јуни 2014Минијатура на верзијата од 15:30, 26 јуни 2014370 × 280 (658 бајти)Mikimaconverted white stripes into paths to avoid distortions when upscaling/downlscaling
21:18, 20 февруари 2013Минијатура на верзијата од 21:18, 20 февруари 2013370 × 280 (292 бајти)Peepermanchange color to pantone 186 C
22:59, 7 јуни 2012Минијатура на верзијата од 22:59, 7 јуни 2012370 × 280 (292 бајти)Zscout370Code
12:04, 13 февруари 2012Минијатура на верзијата од 12:04, 13 февруари 2012370 × 280 (497 бајти)Wrightbusfixed validation warnings
04:34, 22 декември 2011Минијатура на верзијата од 04:34, 22 декември 2011370 × 280 (336 бајти)AB-meReverted to version as of 16:32, 16 December 2011 - size of an SVG-file is irrelevant, it can be losslessly scaled up
15:35, 20 декември 2011Минијатура на верзијата од 15:35, 20 декември 20111.600 × 1.000 (312 бајти)SouthSudanIt's to small.
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Повеќе од 100 страници се поврзани со оваа податотека. Следниов список ги прикажува само првите 100 поврзани страници до оваа податотека. Целосен список може да добиете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци