Корисник:ReyBrujo/Dumps/20070406/Articles with more than 10 external links

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Articles with more than 10 external links[уреди | уреди извор]

Articles with more than 10 external links as of April 06, 2007. Only articles in the main space are considered.

External
links
Article ID Article
169 21607 Паралелни животи
78 26082 Second Life
68 14213 Светско Првенство во Фудбал 2006
63 19521 Филип Петровски
61 26216 Active Worlds
59 25244 Одри Хепберн
50 17361 Сан Франциско
45 5701 Антарктик
39 5758 Рим
32 22171 Цунами
32 14598 Јазици на Европската Унија
29 20955 Учителска школа (Скопје)
28 17150 Dream Theater
27 5534 Едгар Алан По
27 9527 Бугарија
27 878 Македонци
25 1239 Психологија
24 1616 Џорџ Орвел
24 8933 Словенска митологија
24 14984 Ајфелова Кула
24 5084 Ислам
24 2965 Панк
24 18505 DOM
23 1353 Философија
23 21216 Витези-Темплари
23 22191 Понтифекс Максимус
22 17708 Рембрант
21 15200 Лувр
21 9604 Окленд
21 19110 Борат
21 26028 Одржлив развој
21 20813 Комет
19 2042 Солун
19 21504 Македонски јазик
18 22992 Нижни Новгород
18 15751 Пловдив
18 21293 Глава (инструмент)
17 22301 Пи
17 8696 Македонци во Бугарија
16 10144 Елизабета II
16 17624 Оклендски Универзитет
16 2051 Скопје
16 8098 Историја на Пиринскиот дел на Македонија (1913 - 2005)
16 15430 Римска музика
16 26224 Марија Шарапова
16 12976 Интер Милано
15 21986 N скала
15 6261 KDE
15 24710 Портал:Атлас
15 3120 Кратово
15 20296 Чикаго
14 22547 Скутер
14 20109 Сергеј Михајлович Прокудин-Горски
14 25831 Враца
13 10742 Никола Коперник
13 877 Битола
13 1202 Уметност
13 12241 Портал:Философија
13 17533 Пол Сезан
13 18689 MetallicA
13 7484 Листа на марки на пури
12 1823 Анимација (филм)
12 16627 Државна универзална стоковна куќа
12 1274 Венко Марковски
12 24704 Портал:Република Македонија
12 20559 Џим Морисон
12 17537 Хенри Форд
12 24374 Стара Загора
12 26054 Казанлак
12 26167 Органон
12 2988 Филип Дик
12 2202 Тито и Македонија
12 1133 Прилеп
11 18945 Изгубени
11 24714 Портал:Политика
11 24722 Портал:Технологија
11 24731 Портал:Уметност
11 2069 Христијанство
11 18504 AJAX
11 1478 Викимедија
11 17697 Викинзи
11 1303 Крсте Петков Мисирков
11 16477 Листа на земји по население
11 18211 Стив Ваи
11 25998 Прабугари
11 2016 Гитара
11 2012 Атина
11 17683 Чапманов стик
11 8169 Микологија
10 12504 Баварија
10 1225 Софија
10 15418 Варна
10 11062 Жилче
10 881 Кочо Рацин
10 13792 Ласер
10 21784 Оригами
10 3040 Rammstein
10 21420 Народен правобранител
10 26059 Несебар
10 24297 Фиренца
10 15851 Силвио Берлускони
10 18719 Листа на добитници на наградата Џејмс Биард
10 1249 Википедија
10 13337 Келн
10 24737 Портал:Биографија
10 1479 Бугари
10 17648 Листа на латински фрази
10 11974 Портал:Географија
10 15333 Татарстан
10 1144 Струга
10 4953 Кочани
10 4868 Северен пол
10 24706 Портал:Историја
10 9335 Петар Кајевски
10 13306 Диселдорф
10 13817 Кинеско писмо