Категорија:Ретки болести

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Ретки болести.

Ретка болест технички се дефинира како болест која се појавува кај помалку од 5 лица од 10.000.

Страници во категоријата „Ретки болести“

Прикажани се 33 од вкупно 33 страници во категоријата.