Keep Holding On

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Keep Holding On“
Сингл од Аврил Лавињ
од албумот Ерагон
Издаден ноември 2006
Формат музичко спуштање
Жанр Поп[1]
Должина 4:00
Издавачка куќа Arista
Композитор Аврил Лавињ, Луказ Готвалд
Продуцент Dr. Luke
Хронологија на синглови на Аврил Лавињ
"He Wasn't"
(2005)
"Keep Holding On"
(2006)
"Girlfriend"
(2007)

"Keep Holding On" е поп рок песна од Аврил Лавињ и е темска песна на филмот Ерагон."Keep Holding On" исто така се појавува како последна песна на третиот студиски албум на Лавињ, The Best Damn Thing[2][3] кој е издаден на 17 април 2007. Песната има добиено Платина од RIAA и 2x Платина од CRIA.[4][5]

Список на песни[уреди | уреди извор]

 • Европско, Австралиско Промо
 1. "Keep Holding On"
 • Јапонско Промо
 1. "Keep Holding On"
 2. "Keep Holding On" (Инструментална Верзија)
 • САД Промо
 1. "Keep Holding On"
 2. "Suggested Call Out Hook"

Наводи[уреди | уреди извор]

 1. „Avril Lavigne on SortMusic“. SortMusic. Посетено на April 25, 2010.
 2. Luciana Maria Sanches (January 31, 2007). „Disco novo de Avril Lavigne já tem data; cantora comenta“. Omelete. Архивирано од изворникот на 2007-10-17. Посетено на December 19, 2010.
 3. Starpulse Entertainment News Blog (January 30, 2007). „Avril Lavigne Announces Release of Third Album“. Архивирано од изворникот на 2012-07-04. Посетено на December 19, 2010.
 4. Canadian Recording Industry Association (February 17, 2007). „Gold & Platinum Certifications CRIA Digital Download“. cria.ca. Архивирано од изворникот на 2007-05-12. Посетено на December 19, 2010.
 5. Music Remedy (February 24, 2007). „Avril Lavigne: Keep Holding On / Music Video / MP3 Song“. Архивирано од изворникот на 2010-10-30. Посетено на March 28, 2010.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]