Прејди на содржината

Bring It! (албум на Puffy)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Bring it!“
Албум од Puffy AmiYumi
Издаден17 јуни 2009
ЖанрЈ-поп, Ј-рок
Издавачка куќаKi/oon Records
KSCL-1174
Puffy AmiYumi — Хронологија
honeycreeper
(2007)
Bring it!
(2009)
Издадени песни од Bring it!
 1. "All Because of You"
  Издадена: 21 мај 2008
 2. "My Story"
  Издадена: 6 август 2008
 3. "Hiyori Hime"
  Издадена: 25 февруари 2009

Bring it! е единаесеттиот албум на јапонското поп дуо Puffy AmiYumi издаден на 17 јуни 2009 во Јапонија. Албумот е издаден во стандардна и ограничена верзија, а подоцните верзии содржеле и различен омот.

Две од песните на албумот, All Because of You and My Story биле издадени како синглови во 2008.

Bring it! се искачил на #8 на табелата на дневната табела на Орикон и на #17 на неделната табела. Аврил Лавињ помогнала во пишувањето на песните "I Don't Wanna" и "All Because of You" заедно со Бач Валкер.

Список на песни[уреди | уреди извор]

 1. "I Don't Wanna"
 2. "My Story"
 3. "Bye Bye"
 4. "My Hero!"
 5. "Shuen no Onna"
 6. "DOKI DOKI"
 7. "Twilight Shooting Star!"
 8. "Hare Onna"
 9. "All Because of You"
 10. "Anata to Watashi"
 11. "Hiyori Hime"
 12. "Bring it on"
Bring It Back! бонус песна
 • "Wedding Bell"

Надворешни врски[уреди | уреди извор]