Live at Budokan: Bonez Tour

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Live at Budokan: Bonez Tour“
Video од Аврил Лавињ
Издаден7 декември 2005
Снимен10 март 2005
Жанрвидете ги поединечните статии за наводи
Алтернативен рок
Поп рок
Поп панк
Пост-гранџ
Траење68:41
Издавачка куќаBMG Japan
РежисерТору Уехара
ПродуцентТору Уехара
Аврил Лавињ спот — Хронологија
My World
(2003)
Live at Budokan: Bonez Tour
(2005)
The Best Damn Tour – Live in Toronto
(2008)

Live at Budokan: Bonez Tour е ДВД од втората турнеја на Аврил Лавињ, Bonez Tour, издадено во 2005.[1] Издадено е само во Јапонија.[2]

Список на песни[уреди | уреди извор]

 1. "He Wasn't"
 2. "My Happy Ending"
 3. "Take Me Away"
 4. "Freak Out"
 5. "Unwanted"
 6. "Anything But Ordinary"
 7. "Who Knows"
 8. "I'm With You"
 9. "Losing Grip"
 10. "Together"
 11. "Forgotten"
 12. "Tomorrow"
 13. "Nobody's Home"
 14. "Fall to Pieces"
 15. "Don't Tell Me"
 16. "Sk8er Boi"
 17. "Complicated"
 18. "Slipped Away"
 19. "Зад сцените" (1.57)

Постава[уреди | уреди извор]

Историја на издавање[уреди | уреди извор]

Регион Едиција Датум Издавачка куќа
Јапонија[3] Стандарт 7 декември 2005 BMG Japan
Јапонија[4] Ограничен пресинг 26 ноември 2008 BMG Japan

Продажби[уреди | уреди извор]

Табела Продажби Сертификации
Јапонија 150,000+ Злато
Ширум светот 150,000+[5] Злато

Награди[уреди | уреди извор]

Година Церемонија Награда Резултат
2006 Japan Golden Disc Најдобро ДВД на годината победил

Наводи[уреди | уреди извор]

 1. „Bonez Tour 2005 Live at Budokan [Region 2]“ (англиски). amazon.com. Посетено на 2008-06-14.
 2. „Bonez Tour 2005 Live at Budokan“ (англиски). cdjapan.co.jp. Посетено на 2008-06-14.
 3. „Avril Lavigne: DVD "Bonez Tour 2005: Live at Budokan" (англиски). cdjapan.co.jp. Посетено на 2005-12-07.
 4. „Avril Lavigne: DVD "Bonez Tour 2005: Live at Budokan [Limited Pressing]" (англиски). cdjapan.co.jp. Посетено на 2008-11-26.
 5. „KohlsCorporation.com“ (PDF). Архивирано од изворникот (PDF) на 2011-10-19. Посетено на 2011-03-18.