Прејди на содржината

Wavin' Flag

Од Википедија — слободната енциклопедија

Wavin' Flag“ е песна од сомалиско-канадскиот артист К'наан од неговиот албум Troubadour. Песната се има искачено на #2 на Канадски Хот 100. Римејк од ad hoc супергрупата од канадски артисти, наречена Млади Артисти за Хаити, станал добротворен сингл, и како таков се искачил на #1 Канадските Табели. Една од Младите Артисти за Хаити била Аврил Лавињ.